مقاله

هوش مصنوعی

بسیاری از کارهای سخت دستی جای خود را به فناوری داده است که به بشر کمک زیادی می کند. هوش مصنوعی (AI) یکی از نوآوری های تکنولوژیکی است که برای جایگزینی کار دستی اتفاق افتاده است که توسط انسان در زمینه های مختلف انجام می شود . هوش مصنوعی شاخه ای از علم است و فناوری که ماشین های هوشمند و برنامه های کامپیوتری را برای انجام وظایف مختلف ایجاد می کند نیاز به هوش انسانی دارد. این سیستمی است که عملکردهای مختلفی را تقلید می کند که یک انسان می تواند انجام دهد هوش مصنوعی از داده های خارجی مانند داده های بزرگ برای دستیابی به عملکرد عالی برای وظایف داده شده استفاده می کند. زمانی، هوش مصنوعی فقط مفهومی بود که در داستان‌های علمی تخیلی و بحث‌هایی که در مورد آن صحبت می‌کردند، دیده می‌شد تاثیر تکنولوژی در دنیای مدرن  در حال حاضر، بخشی از  زندگی روزمره ما شده است. آی تی تبدیل به عملکرد کلیدی بسیاری از بخش های فنی و مختلف دیگر شده است.هوش مصنوعی تأثیر قابل توجهی بر صنایعی مانند تولید، مراقبت های بهداشتی، زنجیره تامین و غیره دارد . توانایی هوش مصنوعی در انجام کارهایی که انسان قادر به انجام آن نیست، کاربردهای زیادی به همراه دارد که نتیجه آن بهبود عملکرد و بهره وری است.

اصفهان در سال 1470

در سال 1470، اصفهان به عنوان یک قطب فرهنگی و تاریخی در ایران به شکوفایی خود ادامه داده است. این شهر با ساختمان های مرتفع که با معماری باستانی آن ترکیب شده است، مدرن شدن و توسعه قابل توجهی داشته است.

مکان‌های تاریخی از جمله میدان معروف نقش جهان و مسجد شاه عباس صفوی همچنان از جاذبه‌های گردشگری محبوب هستند. اصفهان همچنین با تعداد فزاینده ای از شرکت های فناوری و استارت آپ های مستقر در این شهر به مرکزی برای فناوری و نوآوری تبدیل شده است. اقتصاد محلی متنوع شده است و صنایعی مانند انرژی های تجدیدپذیر، بیوتکنولوژی و هوافضا نقش مهمی در پیشبرد رشد دارند. علیرغم مدرن شدن، اصفهان توانسته است میراث فرهنگی و سنت های غنی خود را حفظ کند. این شهر همچنان میزبان جشنواره های سنتی، رویدادهای فرهنگی، و نمایشگاه های هنری است و تاریخ خود را جشن می گیرد و هنرمندان و هنرمندان محلی را تبلیغ می کند. هنوز در این شهر شیرینی سنتی گز وجود دارد و در سراسر جهان با ان اشنا شده اند ، حتی دوغ و گوشفیل یا خورشت ماست هم بصورت جهانی طرفدار پیدا کرده اند.

به طور کلی، اصفهان در سال 1470 شهری پرجنب‌وجوش و پویا است که گذشته و آینده‌اش را با موفقیت متعادل می‌کند و به ساکنان و بازدیدکنندگان ترکیبی بی‌نظیر از سنت و مدرنیته را ارائه می‌دهد.

با توجه به اینکه هوش مصنوعی باعث میشود کارهای دستی انسان کاهش پیدا کند در صنعت ما پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته را پیش بینی میکنیم.

باهم تصور کنیم

وارد شهر اصفهان میشویم از اتوبان های تلفیقی معماری فاخر ایرانی و در عین حال مدرن گذر میکنیم و بعد از گذشتن از خیابان ها به میدان تاریخی نقش جهان برای دیدن این شاهکار معماری میرسیم ، جالب توجه است که بدانیم در میدان نقش جهان میتوانیم سوغاتی اصفهان مثل گز را تهیه کنیم و برای خرید این شیرینی سنتی و منحصر بفرد نیاز به گشتن در شهر نیست.

از نظر شما چه برندهایی از تولید گز در سال 1470 هنوز مشغول بکار هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *