Welcome to Website Gaz Nikomanesh

Site Logo
  • Flags
  • Flags
  • Flags
3

درباره گز

   درباره گز

درباره گز

گز سوغات اصفهان یکی از تنقلات شیرین معروف و سنتی ایران است.
با توجه به اهمیت مواد طبیعی در صنایع غذایی، گز از معدود شیرینی های جهان است که در آن از، نشاسته، روغن، مواد نگهدارنده، مواد غیرطبیعی، مواد شیمیایی، رنگ و طعم دهنده، استفاده نمی شود و ترکیبات آن شامل:
شکر، گلوکز مایع، انواع مغزها چون پسته و بادام، سفیده تخم مرغ، ترنجبین، گلاب، یا عرق بیدمشک است و تنها شیرینی است که در ترکیب آن از شیره ترنجبین و یا شیر خشت و یا گز انگبین استفاده می شود و سرشار از منابع پروتئینی (سفیده تخم مرغ)؛ مواد آلی، ویتامین ها و مواد معدنی (درصد قابل توجه مغزهای مفید) است.

گز از نظر ماندگاری و حفظ شرایط مصرف در بین مواد غذایی در مقام اول قرار دارد و دارای طولانی ترین پروسه ( حدود 8 ساعت است)
با توجه به ارزش غذایی و مواد طبیعی گز، سهم این محصول در سبد مصرفی خانواده ها افزایش یافته است.

گز چیست؟
عامل تولیدکننده گز انگبین حشره کوچکی است تقریبا به اندازه پشه که روی ساقه یا برگ های درخت گز انگبین خانه می سازد. سپس از شیره پروده این گیاه تغذیه کرده و شهد تولید می کند.
سپس در اواخر شهریورماه ، دانه های براق و زرد رنگی همانند ارزن از درخچه های گز انگبین به دست می آید که به آن عصاره گز انگبین میگویند.


 
مواد لازم برای تهیه گز از شکر، سفیده تخم مرغ، مغز بادام و پسته و هل و گلاب استفاده می‌شود. البته برخی تولیدکنندگان گز از نوعی ماده به نام بادکا که از سیب زمینی تولید می شود نیز استفاده می کنند که این ماده ارزش غذایی آن را پایین می آورد.

نوع اصیل این شیرینی که هنوز هم بصورت سفارشی ساخته می‌شود دارای درصد کمی از عصاره گرانبهای گزانگبین است. ارزش گزحاوی انگبین معمولاً ۴ تا ۵ برابربیشتر از ارزش شیرینی گز معمولی است.